Sposób nauczania łaciny

Problemy gramatyczne i ich rozwiązania.
Lexisa
Peregrinus
Posty: 2
Rejestracja: czw 08 sty 2015, 14:48

Sposób nauczania łaciny

Post autor: Lexisa »

Hej! Chciałabym się dowiedzieć czy U Was jest tak samo, jeśli chodzi o metodykę nauczania łaciny. Jestem bardzo zawiedziona, bo u mnie na uni uczą wyłącznie gramatyki. OK, wiem, że i ona jest potrzebna. Ale czytając łaciński tekst poety chciałabym czytać go ze zrozumieniem, a nie zauważać, w jakim przypadku jest rzeczownik, gdzie jest składnia aci. Pytam, bo mam zamiar pociągnąć drugi kierunek już stricte powiązany z łaciną, ale jeśli na Waszych uczelniach jest lepiej z metodyką to z przyjemnością się przeniosę ;)
filoklas87
Tribunus militum
Posty: 141
Rejestracja: czw 08 maja 2014, 14:36

Re: Sposób nauczania łaciny

Post autor: filoklas87 »

Lexisa pisze:Hej! Chciałabym się dowiedzieć czy U Was jest tak samo, jeśli chodzi o metodykę nauczania łaciny. Jestem bardzo zawiedziona, bo u mnie na uni uczą wyłącznie gramatyki.
Czyli gdzie ? :)

edit: jeśli podpowiedź jest zawarta w pierwszym zdaniu, to jest tak samo :mrgreen:

Proponuję załapać się na jakiś warsztat interpretacji tekstu vel poetyki, co jest pomocne w usystematyzowaniu wiedzy terminologicznej. Ponadto trzeba się zdać na własne acumen ingenii i oczytanie- interpretacja tekstu odwołuje się do szerokiej wiedzy kulturowej z pogranicza różnych dziedzin.
I gdy wciąż wszyscy mówią, mało kto się spyta,
Jaki też jest cel słowa, jak słowo się czyta
W sobie samem? I dziejów jego promień cały
Rozejrzeć, mało kto jest ciekawy, zuchwały!
NORWID
loginanny
Tribunus militum
Posty: 109
Rejestracja: wt 28 lip 2015, 15:53

Re: Sposób nauczania łaciny

Post autor: loginanny »

Chcesz powiedzieć, że słówek nie ma wcale? Nie możliwe... Zresztą co ja tam wiem? Wiem że na gramatykę niema co narzekać, nam Polakom
ODPOWIEDZ